/Files/images/1.gif Тимчасовий порядок організації освітнього процесу в період карантину в зв'язку з поширенням коронавірусної хворобиy-

/Files/images/16.gif

Коронавірусна інфекція—вірусне антропонозне захворювання з групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), яке зустрічається в усі сезони року та характеризується ураженням верхніх відділів респіраторного тракту та незначно вираженою інтоксикацією із доброякісним прогнозом за виключенням особливих варіантів—тяжкого гострого респіраторного синдрому(SARS, ТГРС),близько східного коронавірусного респіраторного синдрому та коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19),спалах якої йде з пандемічним поширенням з 2019 року.

Історичні відомості

Вперше коронавірус виділено в 1965 році англійськими вірусологами Д. Тайрелом та М. Біноєм від добровольця, який був заражений носовими виділеннями від хворого на гострий риніт. У 1968 році визнано нову родину— Coronaviridae. У 1975 році коронавірус також виявлено у випорожненнях дітей, що хворіли на гастроентерит.

Джерело інфекції: хворий або носій коронавірусів.

Вірус передається переважно під час близьких контактів іповітряно-крапельно, коли людина кашляє або чхає.

Людина може заразитися, доторкнувшись до зараженої поверхні (дверної ручки, стола), а потім до обличчя (очі, ніс, рот).

Найбільш заразною є людина із симптомами, але можливе й зараження від людини без симптомів.

Проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів, як правило, складає 5 днів, але може бути від 2 до 14 днів.

Серед поширених симптомів — гарячка,кашель,задишка. Ускладнення можуть включати запалення легень і гострий респіраторний дистрес-синдром/

Сприйнятливість до вірусу вкрай висока, 80% дорослих мають антитіла до коронавірусів.

Пік захворюваності припадає на зимові місяці.

Не існує вакцин та специфічних противірусних препаратів.

Первинне лікування—симптоматичне й підтримувальне.

Важливими для профілактики є миття рук з милом, прикривання рота при кашлі, соціальне дистанціювання, а також нагляд і самоізоляція для людей, що підозрюють зараження.

Правильне лікування коронавірусу

Ліки від коронавірусу є симптоматичними, тобто вони не діють на сам вірус, лише допомагають організмові подолати прояви хвороби, і в такий спосіб організм, його імунна система, може виявитися здатною впоратися з хворобою.

Лікують коронавірусну інфекцію, як і решта гострих респіраторних вірусних інфекцій, особливу увагу приділяють запобіганню розвитку гострої вірусної пневмонії.

Профілактика коронавірусу. Як захистити себе від хвороби

Існуючі вакцини не є ефективні для профілактики нового виду коронавірусу. Вчені тільки-но розпочали роботу в цьому напрямку.

Проте захистити себе від хвороби, спричиненої коронавірусом, можна, дотримуючись таких рекомендацій:

  • утриматися від поїздок до Китаю на момент спалаху інфекції;
  • уникати контакту з будь-яким хворим на ГРВІ (карантинні заходи);
  • регулярно мити руки з милом – ретельно, до 1 хвилини, особливо після контакту з будь-яким хворим на ГРВІ;
  • при контакті з будь-яким хворим на ГРВІ уникати потрапляння капель слини хворого на слизові оболонки та інші поверхні тіла;
  • не торкатися немитими руками очей, носа, рота – вірус може проникати через слизові оболонки;
  • користуватися деззасобами; провітрювати і здійснювати вологе прибирання приміщень, де перебував хворий;
  • правильно використовувати медичні маски (хворі та близьке оточення, що контактує з ними, медперсонал) – доцільно у приміщенні, міняти через кожні 30 хвилин;
  • хворому з будь-якими ознаками ГРВІ обов’язково користуватися одноразовими хустинками, прикривати рот і ніс при кашлі, чханні;
  • не вживати погано термічно оброблені м’ясні, рибні продукти, яйця; правильно приготовані страви з м‘яса та яєць можна безпечно вживати.

/Files/images/IMG_4995.jpg /Files/images/image23f3d4ac0bac60a4b2249c551b332e71-V.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 747

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.